PM – doświadczony inwestor zastępczy

Z naszego doświadczenia wynika, że zmiany projektowe są dość częstą potrzebą, w szczególności w sytuacji, gdy etapy przygotowania i planowania inwestycji były realizowane przez różne firmy, a efekty tych działań trzeba na późniejszych etapach skoordynować.

W chwili, gdy inwestor wnioskuje o wprowadzenie zmiany w projekcie, wspólnie analizujemy sytuację, aby stwierdzić, czy zmiana ta jest rzeczywiście niezbędna. Jest to ważne dlatego, że każda zmiana, nawet drobna, pociąga za sobą określone konsekwencje dla każdej branży.

Zarządzanie zmianami projektowymi to część świadczonych przez nas usług – jeśli rzeczywiście jest konieczność ich wprowadzenia, realizujemy to zadanie, nigdy jednak nie zapominając o optymalizacji kosztowej i jakościowej całej inwestycji. Mamy też świadomość, że nie wszystkim wykonawcom zależy na osiągnięciu odpowiedniego poziomu jakościowego, a dla nas i przede wszystkim dla inwestora – to kwestia priorytetowa. Projektując zmianę staramy się więc dobrać rozwiązania, które w czasie eksploatacji budynku nie będą wpływać negatywnie na koszty jego utrzymania oraz na pracę urządzeń i wszelkich instalacji.

Holistyczna wiedza na temat inwestycji, jaką oferujemy inwestorowi, przynosi wymierne efekty w postaci optymalizacji wszelkich działań, kosztów i czasu realizacji. Zarządzanie procesem powstawania inwestycji przez jednego – profesjonalnego i nastawionego prokliencko i proaktywnie inwestora zastępczego – stanowi dla inwestora cenne wsparcie. Dzięki niemu nie tylko „zrzuca” wszelkie problemy związane z całym skomplikowanym procesem, ale także ma gwarancję utrzymania terminów, jakości i nakładów inwestycyjnych w zaplanowanych ramach.

W czym pomagamy naszym klientom?

  1. Doradzamy inwestorom w kwestii zasadności oraz konsekwencji proponowanych przez nich zmian projektowych.
  2. Pośredniczymy w realizacji zmian projektowych pomiędzy inwestorem a wykonawcami, dopilnowując minimalizacji negatywnych skutków tych zmian dla projektów.

SKONTAKTUJ
SIĘ Z NAMI