Dlaczego warto
skorzystać z nadzoru w PM?

Gwarantujemy, że  wszystkie prace będą przeprowadzone zgodnie z uzgodnionymi projektami. Dzięki temu masz pewność, że inwestycja zostanie zrealizowana tak, jak zaplanowałeś, minimalizując przy tym ryzyko dodatkowych kosztów i opóźnień.

Zapewniamy, że materiały używane do budowy będą zgodne z umową i specyfikacją. Zdarza sie, że wykonawcy  podmieniają materiały na tańsze i gorsze bez wiedzy Inwestora. Naszym zadaniem jest wyeliminować takie sytuacje i zadbać, aby używane materiały były  odpowiedniej jakości, co zapobiegnie  problemom z trwałością budynku i dodatkowym kosztom napraw w przyszłości.

Wykrywamy potencjalne usterki już na etapie  budowy i doprowadzamy do ich  naprawy na bieżąco, dzięki czemu zmniejszamy ryzyko reklamacji i problemów użytkowych.

Zapobiegamy powstawaniu tzw. „istotnych wad obiektu” – czyli błędów, które są niemożliwe do naprawienia na późniejszym etapie, a które znacząco obniżają wartość i funkcjonalność inwestycji.

Wiemy, że opóźnienia w realizacji inwestycji  mogą powodować dodatkowe koszty czy inne problemy. Dlatego pilnujemy, aby prace były wykonywane zgodnie z harmonogramem, a ewentualne opóźnienia komunikujemy z maksymalnym wyprzedzeniem. Na bieżąco podpowiadamy jak  ich unikać. 

Każdy projekt jest nadzorowany przez doświadczonych w danym typie budowy inspektorów, co dodatkowo zabezpiecza przed popełnieniem błędów przez wykonawców nieznających specyfiki danej budowy (przemysł, hotele, logistyka itp.)

Nasi inspektorzy weryfikują roszczenia wykonawców o dodatkowe środki finansowe, które nie są przewidziane w umowie o roboty budowlane, dzięki temu masz pewność, że płacisz tylko za przewidziane w umowie prace, co chroni przed nieuzasadnionymi wydatkami.

Weryfikujemy  jakość i kompletności dokumentacji na każdym etapie budowy, co eliminuje problemy prawne i trudności  przy odbiorze budynku.

Sprawdź jak nadzór inwestorski
mógłby wyglądać w twojej inwestycji

Porozmawiajmy

Jak w 10 krokach dbamy o jakość
przeprowadzanej inwestycji?

Dokumentacja

Inspektor zapoznaje się z kluczową dokumentacją. Ważne jest zrozumienie zakresu prac, kluczowych terminów i zaangażowanych stron.

Monitorowanie postępu prac

Inspektor nadzoruje postęp prac aby upewnić się, że wszystkie prace są wykonywane zgodnie z harmonogramem, jakościowo i zgodnie z wymaganiami technicznymi.

Rozwiązywanie problemów

Inspektor jest gotowy na szybkie rozwiązanie problemów, które mogą pojawić się w trakcie budowy: techniczne, logistyczne lub BHP

Zarządzanie zmianami

W trakcie realizacji pojawią się zmiany. Inspektor musi dokładnie zrozumieć i ocenić wpływ tych zmian na projekt, a także czy wymagane są dodatkowe zatwierdzenia i dostosowania.

Raportowanie i dokumentowanie

Inspektor informuje strony, przygotowuje regularne raporty z występujących problemów używając odpowiedniego oprogramowania.

Koordynacja

Inspektor współpracuje ze wszystkimi zainteresowanymi stronami takimi jak wykonawcy, projektanci, inżynierowie i kierownictwo inwestycji, aby zapewnić odpowiednią komunikację i współdziałanie.

Zakończenie i odbiór

Po zakończeniu prac inspektor aktywnie uczestniczy w odbiorach, weryfikuje zgodność prac z wymaganiami.

Odbiór gwarancyjny

Inspektor uczestniczy aktywnie w przeglądzie gwarancyjnym obiektu po: 3 miesiącach, 1 i 3 latach.

Nowoczesne narzędzia

Inspektor posługuje się nowoczesnym oprogramowaniem do projektowania, wymiany dokumentacji, zarządzania usterkami oraz komunikacji elektronicznej.

Komunikacja

Inspektor czuwa nad tym aby komunikacja między wszystkimi stronami projektu przebiegała sprawnie.

Nadzór inwestorski
w pytaniach i odpowiedziach

Usługa nadzoru inwestorskiego to nie tylko  poczucie spokoju i bezpieczeństwa, że ktoś czuwa nad Twoją inwestycją. To także dostęp do specjalistycznej –  często technicznej wiedzy i know- how całego zespołu inspektorów – nie pojedynczej osoby.

Ile to kosztuje?

Koszt nadzoru inwestorskiego to zaledwie niewielki procent całej inwestycji (od 0,5 do 2,5% wartości budowy w zależności od wielkości inwestycji i zakresu prac). Płatność odbywa się w cyklu miesięcznym.

Skąd będę wiedzieć,  czy inwestycja idzie zgodnie z planem, a ewentualne usterki są faktycznie naprawione?

Raz w miesiącu inspektor  zdaje szczegółowy raport  dotyczący postępu prac, dodatkowo inwestor ma dostęp do platformy online, na której w dowolnym czasie może podejrzeć zdjęcia ewentualnych usterek i status ich usunięcia.

Jak często inspektor jest na budowie? Inspektor  jest na tyle często na budowie, aby wyłapać ewentualne usterki według naszych doświadczeń

Co najmniej raz w tygodniu, oraz za każdym razem kiedy jest taka potrzeba. W spotkaniach często biorą udział  trzy strony – inwestor, inspektor oraz wykonawca.

Czy inspektor uczestniczy w odbiorze państwowym inwestycji?

Tak, inspektor jest aktywnym uczestnikiem zarówno przy odbiorze inwestycji przez straż, sanepid, nadzór budowlany

Co o współpracy z PM
mówią inni?

Norbert Sumisławski

Managing Director Project management, Panattoni Europe

Z zespołem PM współpracuję już kila lat w obszarze nadzoru inwestorskiego naszych centrów logistycznych. Jest to firma, która na co dzień udowadnia, że rozumie punkt widzenia Inwestora i jego problemy, którym potrafi wyjść naprzeciw.

Piotr Szaciło

CEO w JSPS Sp. z o.o.

Kiedy zaczynaliśmy budować obiekt przemysłowy na warszawskiej Białołęce, wiedzieliśmy dokładnie czego potrzebujemy – odpowiedzialnego, profesjonalnego i niezależnego inspektora nadzoru. Od pierwszego dnia wsparcie ze strony PM było nieocenione – rozumieli nasze potrzeby i pomogli nam odnaleźć kreatywne rozwiązania wielu problemów.

Paweł Krawczyk

Development Leader w Decathlon

Potrzebujemy partnerów, którzy rozumieją nasze problemy i wyzwania jako firmy działającej w obszarze profesjonalnej dystrybucji i sprzedaży. Osoby z którymi współpracujemy z PM traktują nasz biznes jak własny – wspierają nas w projektowaniu i realizacji nowych obiektów w Polsce i na Litwie. Rekomenduję współpracę z inspektorami z PM.

Maciej Olczyk

HB Reavis Investments Poland sp. z o.o.

Firma PM wpierała nas w budowie Varso Place w ramach nadzoru inwestorskiego w formule construction management. Inspektorzy przez cały okres realizacji zaangażowani byli w rozwiązywanie skomplikowanych problemów inżynierskich oraz nadzór nad przebiegiem procesu budowlanego. Firma PM jest profesjonalnym partnerem przy wymagających inwestycjach.

Co dodatkowo możemy zrobić
w ramach nadzoru inwestorskiego

Analizy techniczne

Zapobiegamy wielu problemom, które – nie wychwycone na etapie przygotowań do realizacji – mogłyby obniżyć jakość, a przez to wartość inwestycji.

TDD

TDD zakłada przeprowadzanie szczegółowej analizy technicznej nieruchomości, a także umożliwia określenie niezbędnych kosztów związanych z dostosowaniem obiektu dla celu inwestycyjnego.

Opiniowanie wykonawców

Dzięki sprawowanej bieżącej kontroli inwestor może być pewien, że prace realizowane przez wykonawców przebiegają zgodnie z projektem oraz w zgodzie z obowiązującymi standardami.

Opiniowanie rozwiązań projektowych

Praca działu inspektorskiego PM została tak zorganizowana, że firma może podjąć się największych inwestycji, skutecznie rywalizując z graczami międzynarodowymi.

Weryfikacja dokumentacji technicznej

Obejmuje szereg kroków, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa, jakości i zgodności z założeniami projektowymi.

Odbiory inwestorskie

Inwestor może liczyć na eksperckie wsparcie naszych inspektorów, nie tylko na etapie realizacji inwestycji, ale do końca jej trwania.

Nadzór nad usuwaniem usterek

Przygotowujemy pełną analizę dotyczącą poprawności zrealizowanej inwestycji. Monitorujemy i koordynujemy prace przy usuwaniu usterek eliminując także te które nie mają charakteru krytycznego.

Okresowe przeglądy techniczne

Niezależnie od etapu cyklu życia budynku czy problemu, z którym się mierzy, inwestor może liczyć na pełne i profesjonalne wsparcie naszych inspektorów.