Doradztwo prawne i reprezentacja
powrótOstatni etap inwestycji
Faza użytkowania kończy proces realizacji inwestycji i otwiera dla inwestora nowy etap związany z eksploatacją i realizacją celów, którym inwestycja ma służyć. Pojawia się nowy zakres problematyki, związany z koniecznością:
1. Spełnienia wymogów administracyjnych związanych z użytkowaniem inwestycji (zakończenie realizacji i bieżące funkcjonowanie)
2. Realizacji zobowiązań o charakterze cywilnym. Zobowiązania cywilnoprawne mogą być związane z fazą realizacji inwestycji (np. roszczenia wynikające z umów z GW z tytułu rękojmi za wady, roszczenia gwarancyjne, z tytułu kar umownych, inne odszkodowawcze), mogą także dotyczyć nowych spraw związanych z prowadzoną działalnością.
Ponadto:
3. Klient może mieć również potrzeby w zakresie obsługi prawnej odnoszącej się do problematyki korporacyjnej (obsługa prawna prowadzonej działalności w ramach spółki prawa handlowego).
Opieka prawna po zrealizowaniu inwestycji
Klienci PM mogą skorzystać z doradztwa Kancelarii Prawnej po zrealizowaniu inwestycji. Ilość i rodzaj zobowiązań inwestora zmienia się w procesie trwania inwestycji i po jej zakończeniu, co Kancelaria Prawna uwzględnia jeśli świadczy stałą usługę doradztwa prawnego i reprezentacji.
Skorzystanie z pomocy prawnej Kancelarii, która świadczyła usługi prawne na różnych etapach realizacji inwestycji będzie bardziej efektywna niż innego doradcy prawnego, który nie zna specyfiki dotychczasowej działalności i potrzeb inwestora.
W czym Kancelaria Prawna może pomóc naszym klientom:
- Udzielić wsparcia przed organami administracji (np. wójtem, burmistrzem, prezydentem, SKO), zarówno przy sporządzeniu pism, jak i wsparcia merytorycznego na spotkaniach.
- Sporządzić wnioski wszczynające postępowanie administracyjne, pisma w toku postępowań, odwołania od decyzji oraz zażalenia na postanowienia, wnioski o stwierdzenie nieważności decyzji administracyjnych oraz wnioski o wznowienie postępowania.
- Sporządzić skargi w postępowaniu sądowo administracyjnym.
- Reprezentować klientów w postępowaniach przed organami administracji publicznej, w postępowaniach przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz naczelnym sądem administracyjnym, przed sądami powszechnymi.
- Świadczyć usługi doradztwa, w tym sporządzać opinie prawne w zakresie prawa materialnego, jak i procedur.
- Sporządzać, negocjować i opiniować umowy dotyczące wszelkich spraw związanych z przedsiębiorstwem.
- Zapewnić doradztwo prawne w sprawach pracowniczych.
- Sporządzać regulaminy, ogólne warunki umów, sprzedaży, polityki bezpieczeństwa, opracować procedury.
- Zająć się sprawami rejestrowymi.
- Zapewnić wsparcie merytoryczne i obsługę prawną organów spółek.
- Doradzać w sprawach prawno-podatkowych.