Varso Place

Warszawa

Rodzaj obiektu

Biurowe, Fit-out, Hotelowe, Infrastrukturalne

Lokalizacja

Warszawa

Inwestor

HB Reavis

Powierzchnia

230 000 m kw

Okres realizacji

2017-2022

Kompetencje

Nadzór inwestorski
Construction Management

W skład Varso Place wchodzą trzy budynki: najwyższy budynek w Unii Europejskiej Varso Tower o wysokości 310 m (na który składa się 230-metrowa wieża główna oraz ażurowa iglica o wysokości 80 m) oraz dwa wieżowce boczne o wysokości 90 i 81 m. Ich całkowita powierzchnia to ok. 230 000 tys. m2, z czego 7 tys. m2 stanowi powierzchnia handlowo-usługowa. Wszystkie budynki będą ze sobą połączone na poziomie parterów, a cały kompleks jest połączony z podziemną galerią dworca Warszawa Centralna. Pod obiektem znajdzie się czterokondygnacyjny parking dla ok. 1100 samochodów, 80 motocykli oraz 750 rowerów. Na wysokości 230 metrów powstanie taras z widokiem na panoramę Warszawy, na który prowadzić będą 2 panoramiczne windy, a na 46 i 47 piętrze znajdzie się restauracja.
Varso to również jeden z największych projektów w Europie certyfikowanych w systemie WELL, oceniającym wpływ budynków na zdrowie i samopoczucie ludzi (precertyfikat otrzymały już dwa niższe budynki Varso).

Project Management zapewnia nadzór inwestorski we wszystkich branżach w formule construction management. Nadzór zespołu pięciu inspektorów Project Management sprawowany jest w sposób bezpośredni nad poszczególnymi wykonawcami prac, w specjalności konstrukcyjno–budowlanej, elektrycznej i teletechnicznej, sanitarnej i mechanicznej, a nawet, w razie potrzeby, drogowej i mostowej.
Project Management  zajmuje się również koordynacją platformy do zarządzania dokumentacją projektową, koordynacją projektowania i terminowego wykonania rysunków warsztatowych, sprawdzaniem ich w zakresie poprawności i zgodności z przepisami i wymaganiami projektu.

SKONTAKTUJ
SIĘ Z NAMI