DECYZJA ŚRODOWISKOWA – Z NAMI USPRAWNISZ PROCES JEJ UZYSKANIA!

Proces uzyskiwania decyzji środowiskowej może być przytłaczający:

  • długie godziny spędzone na papierkowej robocie,
  • niezliczone poprawki, uzupełnienia,
  • frustrujące opóźnienia,
  • ciężka współpraca z firmami środowiskowymi – ekspertami w zakresie oddziaływania na środowisko, ale nie mającymi wiedzy i doświadczenia w realiach projektowania i budownictwa,
  • niezrozumiała decyzja urzędu o konieczności złożenia reportu oddziaływania na środowisko…

Czyż nie brzmi to zbyt znajomo? Ale co, jeśli powiemy, że może być inaczej?

Potrzebujesz wsparcia?
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym ekspertem

Pokaż informacje kontaktowe

Zrzuć z siebie ciężar uzyskiwania Decyzji Środowiskowych – skoncentruj się na projektowaniu

Kluczem do tego jest znalezienie doświadczonego partnera, który potrafi skutecznie połączyć dwa światy: wymagań ochrony środowiska, urzędów i inwestora z praktyczną wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie projektowania i budownictwa. W odpowiedzi na to proponujemy współpracę z nami PM – Inwestorem Zastępczym, którego zespół ds. przygotowania inwestycji zastąpi Cię w procesie uzyskania decyzji środowiskowej.

Oto, co zapewniamy w ramach usługi uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach:

Naszym celem nigdy nie jest tylko uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, ale przede wszystkim umożliwienie inwestorowi skutecznej realizacji jego zamierzenia w oczekiwanym zakresie.

Dla Ciebie, jako projektanta zapewniamy:

Oszczędność czasu i nerwów: cedując na nas obowiązek uzyskania decyzji środowiskowej będziesz mógł skupić się na tym, co robisz najlepiej – projektowaniu. Zajmiemy się wszelkimi formalnościami związanymi z decyzją środowiskową, od A do Z –nie tylko profesjonalnie opracujemy wniosek, wraz z mapa emitorów i innymi niezbędnymi opracowaniami i załącznikami, ale również przejmiemy całą koordynację nad procesem, reprezentację w urzędzie a w razie potrzeby sprawnie złożymy wszelkie niezbędne uzupełniania

Doświadczenie, które przekłada się na efektywność: nasz zespół posiada bogate doświadczenie w uzyskiwaniu decyzji środowiskowych w całej Polsce, w samym mazowieckim, zdobyliśmy ich kilkadziesiąt. Dzięki czemu doskonale orientujemy się w specyficznych wymaganiach urzędów i utrzymujemy z nimi bardzo dobre relacje, co pozytywnie wpływa na efektywność procesu.

Przewidywanie i dostosowanie: jako Inwestor Zastępczy rozumiemy dynamikę projektów architektonicznych i realizacji całego procesu inwestycyjnego, co pozwala nam przewidywać konsekwencje zapisów decyzji środowiskowych dla kolejnych etapów. Naszym obowiązkiem jest przewidywać i dostosowywać proces uzyskania DuŚ tak, by decyzja środowiskowa dawała szerokie możliwości realizacji inwestycji i wspierała zmieniające się wizje i potrzeby Inwestora, a nie ograniczała je.

Kompleksowe wsparcie: Od dokumentacji, przez reprezentację w urzędach, po wsparcie prawne – wszystko, czego potrzebujesz, by decyzja środowiskowa nie była kolejnym problemem przy realizacji projektu, a sprawnie wypełnionym wymaganiem.

Jak Działamy?

Analiza i określenie wymogów: rozpoczynamy od zrozumienia twojego projektu, określając, jakie działania są niezbędne, by sprostać wymaganiom środowiskowym.

Dokumentacja bez bólu głowy: przygotowujemy całą dokumentację (KIP, ROOŚ i inne niezbędne opracowania jak inwentaryzacja przyrodnicza itp.), nie obciążając Cię tym procesem. Nasz zespół to nie tylko środowiskowcy, ale również projektanci branżowi, prawnicy, architekci dzięki czemu nie musisz martwić się koniecznością dostarczenia niezbędnych danych i opracowań branżowych jak np. mapa emitorów – na podstawie wymagań Inwestora proponujemy zastosowanie odpowiednich rozwiązań i zapisów.

Reprezentacja i Koordynacja: Twoje interesy są naszymi interesami. Reprezentujemy cię przed urzędami, dbając o to, by wszystkie formalności były załatwione sprawnie i bez zbędnych opóźnień.

Jeśli szukasz wiarygodnego partnera, który pomoże Ci przejść przez proces uzyskania decyzji środowiskowej, zapraszamy do kontaktu. Nasz zespół jest gotowy, aby wspierać Twój projekt i przyczynić się do jego sukcesu.

Więcej informacji na temat procesu uzyskiwania decyzji środowiskowej znajdziesz tutaj.

Referencje

„Zespół PM świetnie sprawdził się jako partner przy uzyskiwaniu decyzji środowiskowych dla projektowanych przez nas obiektów handlowo-usługowych i logistycznych. Dzięki ich pomocy, cała procedura stała się dla nas mniej obciążająca, bardziej przewidywalna, a przede wszystkim skuteczna. PM ma bardzo dobrą wiedzę zarówno z obszaru środowiskowego, prawnego jak i technicznego, a także rozumie aspekty projektowe i realizacyjne. Potrafi świetnie balansować między wymaganiami prawnymi a oczekiwaniami klienta, jednocześnie zmniejszając obciążenia dla zespołów projektowych.”

Marcin Mańkowski
Architekt,
Co-owner BM Architekci Marcin Burek, Marcin Mańkowski Sp. J.